Akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej

Dnia 12.10.2017 r. odbyła się w naszej szkole - akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej. Swoje święto obchodzili nauczyciele i pracownicy naszej placówki. Uczniowie dołożyli wiele starań aby przygotować krótkie przedstawienie, prezentujące wycinek naszej rzeczywistości szkolnej, na wesoło. Wszyscy świetnie wcielili się w swoje role, co zostało docenione przez publiczność. Największą nagrodą dla występujących aktorów, była rozbawiona widownia po skończonym występie. Na koniec pani dyrektor podziękowała za przygotowane przedstawienie i złożyła życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki. (ML)

   


Rowerki rehabilitacyjne

W dniu 6 października 2017 w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbyło się uroczyste przekazanie rowerów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych uczniów. Placówka otrzymała sześć rowerów trójkołowych w różnych rozmiarach, które będą wykorzystywane do rehabilitacji ruchowej dzieci. Ofiarodawcą jest Fundacja Eco Textil pozyskująca środki finansowe z przetworzonej odzieży używanej oddawanej do specjalnych pojemników znajdujących się na ulicach Pleszewa i wielu innych miast.(ML)

    


Piknik Ekologiczny

Dnia 3 października 2017 roku odbył się w naszej szkole Piknik Ekologiczny zorganizowany w ramach projektu „Pamiętaj człowieku stary i młody, nie zaśmiecaj ziemi ani wody”.

Projekt ten jest dofinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego „Inicjatywy Społeczne Po Stronie Natury”, którego partnerami są: Żywiec Zdrój S.A., Lasy Państwowe, PTTK oraz Fundacja Ekologiczna ARKA. W ramach pikniku odbyły się: - warsztaty z recyklingu - pogadanki na temat segregowania śmieci - pokaz papieru czerpanego. Najwięcej emocji dostarczył nam pokaz Eko Mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje prace. Pomysłowość jednak nie zna granic!!! Imprezę zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

DZIĘKUJEMY!!! Panu Grzegorzowi Knappe – prezesowi Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie oraz Pani Angelice Sołtysiak – kierownikowi Referatu Gospodarki Odpadami za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej imprezy i wspieranie nas w działaniach proekologicznych. (ML)

    

    


Wyjazd integracyjny

W dniach 5 – 7 września 2017 r. w ramach współpracy Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Ośrodkiem Wsparcia pięcioro uczniów wraz z opiekunem p. Tomaszem Krakowskim pojechało na wycieczkę do Cichowa. Pierwszego dnia uczestnicy mieli możliwość zwiedzić kompleks turystyczno – pobytowy „ Skansen Filmowy Soplicowo” , w którym to nakręcono niektóre sceny do filmu „Pan Tadeusz”. Drugiego dnia pojechaliśmy do Leszna, zwiedziliśmy rynek, Bazylikę pw. Św. Mikołaja, gdzie Pani kierownik powiedziała kilka słów z historii Bazyliki, następnie udaliśmy się do miejscowości Lubiń, gdzie zwiedziliśmy klasztor ojców benedyktynów, a także przylegający Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Panny Maryi. Wieczorem odbyło się ognisko oraz dyskoteka. Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Gostynia, gdzie zwiedziliśmy kościół pw. Św. Małgorzaty, Rynek Miejski oraz Pomnik Żołnierzy Września 1939r., następnie pojechaliśmy zwiedzić bazylikę na Świętej Górze wraz z kompleksem klasztornym ojców filipinów. Po obiedzie zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. (ML)

    


Postaw kropkę i zobacz, dokąd Cię zaprowadzi...:)

15 września nasza szkoła obchodziła Dzień Kropki. To piękne święto talentów, mocnych stron i kreatywności nawiązuje do historii o Vashti, opowieści o dziewczynce, która dzięki nauczycielce uwierzyła w swój talent. Nasza szkoła została "zakropkowana", a najmłodsi uczniowie obejrzeli film o bohaterce tego dnia. Nagrodziliśmy cukierkami wszystkich naszych uczniów, życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów i odkrył wiele nowych talentów. Dzień Kropki zorganizowała p. G. Szklarz, opiekun Samorządu Uczniowskiego, oraz p. D. Masłowska. Więcej zdjęć znajdziecie na witrynie Samorządu oraz... na blogu poświęconym Kropce! Podajemy link http://kropka-dot.blogspot.com/p/blog-page.html

   

 


Pamiętaj człowieku stary i młody, nie zaśmiecaj ziemi ani wody

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła znalazła się w gronie zwycięskich projektów dofinasowanych przez Inicjatywy Społeczne Po Stronie Natury. Celem konkursu grantowego „Inicjatywy Społeczne PSN” jest kształtowanie świadomości i postawy ekologicznej wśród społeczeństwa oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących dbaniu o naturę. Partnerem konkursu są Partnerzy Programu Po Stronie Natury – Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Ekologiczna Arka oraz REKOPOL Organizacja Odzysku S.S. Za realizację projektu odpowiedzialne są nauczycielki: Paulina Grala, Katarzyna Boruszczak i Marlena Bilińska. Więcej informacji na stronie: www.postronienatury.pl/inicjatywy-spoleczne/ (ML)


Piknik ekologiczny

 (ML)


Harcerskie Podchody w obronie przyrody

W dniu 20 września 2017 roku harcerze z 18 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie wzięli udział w warsztatach pt: „Harcerskie Podchody w obronie przyrody” Organizatorem warsztatów był Zespół Szkół Specjalnych z Ostrowa Wlkp oraz ZHP Referat Nieprzetartego Szlaku. Warsztaty przeprowadzone zostały na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka. Harcerze za zadanie mięli rozwiązać zagadki dotyczące drzew i krzewów, odpowiednio dorysować i pokolorować obrazki dotyczące lasu, a także przygotować drzewo a na niej umieścić hasła związane z tym „Czego nie można robić w lesie” Na koniec zostały wręczone dyplomy. (ML)

   


Festiwal Rzemiosł

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Rzemiosł organizowanym w ZSUG w Pleszewie. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnych stoisk rzemieślniczych, wzięcia udziału w konkursach oraz spróbowania wyrobów regionalnych. Największym powodzeniem cieszyło się stoisko stolarskie i gastronomiczne.Adam, Mateusz oraz Dawid w czasie Festiwalu Rzemiosł uczestniczyli w konkursie"Zostań mistrzem montażu". (ML)

   


Msza św.

W dniu 12 września2017 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej prosząc o błogosławieństwo Boże na nowy rok szkolny 2017/2018 której przewodniczył ks. kan. Tadeusz Pietrzak. Msza była odprawiona w intencji śp. Jolanty Kordaczuk zmarłej podczas wakacji długoletniej nauczycielki naszej szkoły prosząc o niebo dla niej. (ML)

   


Witaj szkoło!

4 września o godz. 9 00 w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Dla uczniów to koniec lenistwa i początek wytężonej pracy. Pani Dyrektor Elżbieta Kwiatek powitała wszystkich bardzo gorąco a szczególnie uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzyła samych sukcesów i wspaniałych chwil. Podczas montażu słowno-muzycznego wspominaliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz z przymrużeniem oka witaliśmy szkołę, uczniów i wszystkich pracowników placówki. Część artystyczną przygotowały: K. Boruszczak, E. Banaszak, M.Balcerek- Karolewska, A. Banaszak-Przeorek, nad oprawą muzyczną czuwali: W. Kuchta i M. Lipiński. (ML)