Aktualności

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

grudzień, 2011

W dniu 15 grudnia 2011 roku na lekcji techniki chłopcy przygotowali ciasto i upiekli pierniki. Upieczone pierniki oraz przygotowane świąteczne słodkości uczniowie postawili na wigilijnym stole . Wigilia w klasie, odbyła się 20 grudnia 2011 roku podczas zajęć otwartych dla rodziców przeprowadzonych na zajęciach z funkcjonowania w środowiska .Uczniowie na lekcji poznali tradycje: ubierania choinki , pisania kartek z życzeniami, obdarowywania się prezentami przyniesionymi przez Gwiazdora. W czasie zajęć panował podniosły nastrój. Obecni na zajęciach śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem, wzajemnie składając sobie życzenia. Rodzice uczestniczyli w zajęciu na zaproszenie wychowawcy klasy IV-VI ZE II A Elwiry Lisieckiej, która przeprowadziła zajęcia.

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia Tradycje Świąt Bożego Narodzenia Tradycje Świąt Bożego Narodzenia
Tradycje Świąt Bożego Narodzenia Tradycje Świąt Bożego Narodzenia Tradycje Świąt Bożego Narodzenia
Tradycje Świąt Bożego Narodzenia Tradycje Świąt Bożego Narodzenia Tradycje Świąt Bożego Narodzenia


"Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia" – jasełka w oddziale w Broniszewicach

grudzień, 2011

Dnia 22 grudnia w oddziale zamiejscowym w Broniszewicach, odbyło się widowisko słowno-muzyczne pt. "Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?" Celem spotkania było przede wszystkim kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, budzenie wrażliwości oraz stworzenie miłego, ciepłego, świątecznego nastroju. Jak co roku oprócz uczniów, udział w przedstawieniu brali również pracownicy naszej szkoły oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach. Gościnnie udział wzięła uczennica Szkoły Podstawowej w Broniszewicach Karolina Przeorek.

Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia
Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia


Jasełka szkolne

grudzień, 2011

Tradycyjnie, w ostatni przedświąteczny tydzień w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie, uczniowie wystawili bożonarodzeniowe przedstawienie. Zawsze jest ono źródłem wielu wzruszeń i okazją do przemyśleń nad własnym życiem. Tym razem do betlejemskiej szopki zawitały zwierzęta, które manifestowały swoje oddanie małemu Jezusowi. Przybyli również reprezentanci różnych zawodów. Przy żłobku odpowiadali na trudne pytanie o sens ich pracy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż czują się potrzebni drugiemu człowiekowi. Wzajemnie się szanując chcą zasłużyć na zbawienie.

Jasełka obejrzeli: rodzice, zaprzyjaźnione szkoły, przedstawiciele władz powiatowych, lokalnych instytucji i placówek oświatowych. Przy pięknych, polskich kolędach można było usłyszeć słowa uznania dla młodych aktorów oraz piękne świąteczne życzenia spokoju, pogody ducha i wielu łask na święta i nowy rok.

Jasełka szkolne Jasełka szkolne
Jasełka szkolne Jasełka szkolne


Świąteczna lekcja z rodzicami w Szkole Przysposabiającej do Pracy

grudzień 09, 2011

Dnia 7 grudnia 2011r. w Szkole Przysposabiającej do Pracy na ul. Kazimierza Wielkiego odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców naszych uczniów. W miłej, przedświątecznej atmosferze rodzice wraz ze swoimi dziećmi piekli pierniki, przygotowywali stroiki i ozdoby na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim rodzicom oraz uczniom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach!Mistrzowie tenisa stołowego

grudzień 09, 2011

9.12.2011 r sekcja Olimpiad Specjalnych przy ZPS w Pleszewie uczestniczyła w IX Regionalnym Mitingu Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych zorganizowanym przez sekcje Olimpiad Specjalnych przy WTZ i SOSW w Turku. Drużyna nasza wystąpiła w składzie: Piotr Andrzejewski, Andrzej Szymczak, Katarzyna Dopierała, Miłosz Gauza, Przemysław Hojnacki. 80 zawodników sędziowie podzielili podczas gier obserwowanych na grupy pod względem umiejętności. Nasi zawodnicy zajęli w swoich grupach kolejno: Piotr Andrzejewski III miejsce, Andrzej Szymczak III miejsce, Katarzyna Dopierała III miejsce, Miłosz Gauza II miejsce, Przemysław Hojnacki II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów medale, nagrody rzeczowe, oraz poczęstunek.

Mistrzowie tenisa stołowego Mistrzowie tenisa stołowego
Mistrzowie tenisa stołowego Mistrzowie tenisa stołowego


Spotkanie wigilijne

grudzień 08, 2011

W dniu 8 grudnia 2011r. w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbyło się spotkanie wigilijne instruktorów drużyn harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" rejonu kaliskiego. W spotkaniu wzięli udział instruktorzy i dyrektorzy placówek specjalnych, w których działają drużyny harcerskie oraz zaproszeni goście – władze samorządowe oraz ksiądz Witold Dolny z parafii pod wezwaniem św. Floriana w Pleszewie. Władze samorządowe Powiatu Pleszewskiego reprezentowali: pani wicestarosta Dorota Czaplicka oraz przewodniczący Rady Powiatu pan Mirosław Kuberka. Spotkanie uświetnił zespół "Ichtis" wykonując tradycyjne polskie kolędy. Świąteczne prezenty i życzenia oraz wigilijne potrawy na suto zastawionym stole wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w nastrój oczekiwania na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Spotkanie wigilijne Spotkanie wigilijne
Spotkanie wigilijne Spotkanie wigilijne Spotkanie wigilijne


Spotkanie Świętego Mikołaja z uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych

grudzień 08, 2011

Pleszewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem w Przyszłość" wspólnie z Zespołem Placówek Specjalnych zorganizowało, jak co roku 8 grudnia 2011r. spotkanie rodziców i opiekunów uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Podczas spotkania wszyscy mieli okazję zapoznać się z zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj odwiedził zgromadzonych przy świątecznym stole: uczestników zajęć, rodziców, opiekunów i zaproszonych gości. Dzieci obdarował paczkami ze słodyczami zakupionymi przez Stowarzyszenie. Wszyscy mile spędzili ten przedświąteczny czas.

Spotkanie Świętego Mikołaja z uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych Spotkanie Świętego Mikołaja z uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych
Spotkanie Świętego Mikołaja z uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych Spotkanie Świętego Mikołaja z uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych


Odwiedziny Świętego Mikołaja

grudzień 06, 2011

Zgodnie z tradycją 6 grudnia 2011 roku wszystkich uczniów Zespołu Placówek Specjalnych odwiedzili dwaj sympatyczni Mikołaje. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie powitali gości wspólnie wykonaną piosenką pt: "Mikołaju, Mikołaju…" Mikołaje obdarowali uczniów paczką ze słodyczami.
Słodki upominek został zakupiony przez Pleszewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem w Przyszłość". Prezes Stowarzyszenia Elwira Lisiecka składa podziękowania p. Agnieszce Wojcieszak, p. Ewelinie Ślusarczyk, p. Agnieszce Sobczak -Witek , p. Tomaszowi Krakowskiemu , p. Tomaszowi Krawczykowi ,p. Robertowi Derwichowi, za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Odwiedziny Świętego Mikołaja Odwiedziny Świętego Mikołaja
Odwiedziny Świętego Mikołaja Odwiedziny Świętego Mikołaja Odwiedziny Świętego Mikołaja


Zabawy z Mikołajem w oddziale w Marszewie

grudzień 06, 2011

Rankiem 6 grudnia do Oddziału Zamiejscowego w Marszewie pod nieobecność dzieci przybył Mikołaj i pozostawił dla uczniów list oraz drobne upominki. Pani Małgorzata Piasecka odczytała list, w którym zawarte były zadania konkursowe tj. Quiz "Co wiecie o św. Mikołaju", rysowanie z zawiązanymi oczami postaci bałwanka, odgadywanie zimowych zagadek oraz wykonanie twarzy Mikołaja z gotowych elementów. Za poprawnie wykonane zadania uczniowie przebijali baloniki. W kolorowych balonach umieszczone były karki z napisem, gdzie znajdował się klucz do klasy, w której Mikołaj pozostawił prezenty. Uczestnicy konkursu z zaangażowaniem wykonywali zadania i bardzo im się podobały. Były one zorganizowane pomysłowo i wesoło. Bawili się świetnie!

Zabawy z Mikołajem w oddziale w Marszewie Zabawy z Mikołajem w oddziale w Marszewie Zabawy z Mikołajem w oddziale w Marszewie Zabawy z Mikołajem w oddziale w Marszewie Zabawy z Mikołajem w oddziale w Marszewie


"Mikołaj i jego prezenty."

grudzień 06, 2011

6 grudnia 2011r.ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Mikołaj i jego prezenty". Konkurs zorganizowały: p. Elwira Lisiecka i p. Lidia Olender - opiekunki koło artystycznego dla uczniów klas zespołów edukacyjnych uczących się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dyplomy i słodkie upominki otrzymało dwunastu uczniów za wykonanie prac konkursowych wybranych przez komisję pod przewodnictwem wicedyrektor Danuty Zięby. Słodkie upominki został w całości sfinansowany przez Pleszewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych " Razem w Przyszłość".

Mikołaj i jego prezenty Mikołaj i jego prezenty Mikołaj i jego prezenty
Mikołaj i jego prezenty Mikołaj i jego prezenty Mikołaj i jego prezenty


"Eksperymentuj z nami" – warsztaty chemiczne

grudzień 01, 2011

1 grudnia 2011r. w ODN w Pleszewie odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów gimnazjum "Eksperymentuj z nami". W warsztatach udział wzięli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum: Ratajczak Przemysław i Sulewski Adrian pod opieką nauczyciela Elżbiety Trzeciak. Chłopcy uczestniczyli w pokazie oraz wykonywali doświadczenia indywidualne. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się wszystkim uczestnikom.

Eksperymentuj z nami Eksperymentuj z nami
Eksperymentuj z nami Eksperymentuj z nami Eksperymentuj z nami


Wróżby andrzejkowe w Szkole Przysposabiającej do Pracy

listopad 30, 2011

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb -noc św. Andrzeja. Jest to noc niezwykła. W oddziale naszej szkoły dzień 30 listopada 2011 był dniem niezwykłym, dniem magicznych wróżb. Naszych uczniów odwiedziła "cyganka" ( w tej roli pani Karolina Szambelan) i wróżbom przyszłości nie było końca. Nie zabrakło także konkursów, pokazu tańca Jakuba Purola,a także słodkiego poczęstunku. Wspólnie z naszymi uczniami bawili się także podopieczni Ośrodka Wsparcia. Wszyscy na długo zapamiętamy ten dzień, ponieważ upłynął w radosnej, pełnej magii atmosferze."Moda na przestrzeni wieków" – projekt edukacyjny

listopad 29, 2011

Podczas zabawy andrzejkowej uczniowie klasy III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego wyświetlili prezentację multimedialną pt. "Moda na przestrzeni wieków". Pośród aranżacji składającej się z obrazów przedstawiających modę dawnych lat oraz manekinów ubranych w autentyczne stroje z minionych lat, został przeprowadzony pokaz mody. Na "żywo" publiczność mogła zobaczyć, jak ubierali się ludzie w przeszłości i dziś, od czasów pierwotnych po współczesność. Po pokazie "modele" i "modelki" zebrali zasłużone brawa. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie gimnazjum uczestniczyli także w warsztatach krawieckich prowadzonych przez panią Małgorzatę Gedich z pogotowia krawieckiego. Zdobyli wiedzę na temat szycia poszczególnych części garderoby, zaznajomili się z technikami stosowanymi w nowoczesnym wzornictwie oraz sami mieli okazję sprawdzić się praktycznie. Wiedza ta zaowocowała profesjonalnym podejściem i przygotowaniem pokazu mody przed publicznością zgromadzoną na zabawie andrzejkowej. Można powiedzieć, że III gimnazjum zna się na modzie "od podszewki". Opiekunami projektu były: Elwira Adaszak, Sylwia Kajdaniak, Grażyna Szklarz, Iwona Pasak, Wiesława Pszczółkowska oraz Elżbieta Trzeciak.

"Moda na przestrzeni wieków" – projekt edukacyjny "Moda na przestrzeni wieków" – projekt edukacyjny
"Moda na przestrzeni wieków" – projekt edukacyjny "Moda na przestrzeni wieków" – projekt edukacyjny


Czary mary na andrzejki

listopad 29, 2011

W czwartek 24 listopada 2011 w naszej szkole obchodziliśmy popularne andrzejki. W tradycji polskiej andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas zabawy każdy z uczestników miał możliwość "poznania" najbliższej przyszłości biorąc udział w przygotowanych wróżbach. Część główną zabawy stanowiła dyskoteka. Impreza była bardzo udana – podobała się wszystkim uczniom i nie tylko.


Zabawa andrzejkowa w oddziale w Marszewie

listopad 29, 2011

"Andrzejkowe mamy święto
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody
Wosk w garnuszku i klucz duży."

W naszym oddziale w Marszewie nie brakuje okazji do spotkań między grupami i wspólnej zabawy. Jedną z takich okazji są andrzejki. 25 listopada uczniowie z kl. I- III, ZE IA i IB spotkali się, by poznać zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Nasze dzieciaki z radością włączyły sie w kultywowanie dawnej tradycji, uczestniczyły m.in. w takich wróżbach jak: "wirująca butelka", "serca", "rzuć monetą", "układanie butów". Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce dyskotekowej. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


Zabawa andrzejkowa w oddziale w Broniszewicach

listopad 29, 2011

   Dnia 24 listopada w oddziale zamiejscowym w Broniszewicach odbyła się zabawa andrzejkowa, do udziału w imprezie zaproszeni zostali mieszkańcy DPS-u w Broniszewicach oraz dziewczyny z DPS-u w Mielżynie. Uczniom oraz zaproszonym gościom towarzyszyli nauczyciele i opiekunowie poszczególnych placówek. Podczas zabawy przedstawione zostały tradycje wróżb andrzejkowych oraz odbyła się zabawa taneczna przeplatana wróżbami.

Zabawa andrzejkowa w oddziale w Broniszewicach Zabawa andrzejkowa w oddziale w Broniszewicach Zabawa andrzejkowa w oddziale w Broniszewicach Zabawa andrzejkowa w oddziale w Broniszewicach


Weronika mistrzem ortografii

listopad 25, 2011

   22 listopada 2011r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla Młodzieży Gimnazjów Specjalnych "Ortografia (nie) jest moją słabą stroną". Do konkursu swój udział zgłosiło 11 gimnazjów z województwa wielkopolskiego. Z każdej placówki przybyło po 2 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Grzegorzewska i Anna Kokot, która w ostatniej chwili zastąpiła kolegę z III klasy, który się rozchorował. Opiekunem dziewcząt była polonistka pani Magdalena Szymaniak. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością i umiejętnością stosowania zasad polskiej ortografii. Niepokonana okazała się Weronika, która napisała dyktando bezbłędnie i razem z uczniem z Borzęciczek zajęła I miejsce i uzyskała tytuł mistrza ortografii. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatu Jarocińskiego wręczył osobiście Starosta.

Weronika mistrzem ortografii
Weronika mistrzem ortografii Weronika mistrzem ortografii Weronika mistrzem ortografii


Piosenka jest dobra na wszystko...

listopad 24, 2011

   21 listopada 2011 roku w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbył się już po raz VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011. Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem w Przyszłość", które ufundowało nagrody dla zwycięzców.

Czytaj więcej...

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z szkół specjalnych z Jarocina, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa i Borzęciczek. Repertuar jaki mieliśmy okazję usłyszeć był bardzo zróżnicowany i szeroki. Począwszy od piosenki dziecięcej, aż po bardzo dojrzały. Okazuje się również, że  piosenka jest naprawdę dobra na wszystko. Może sprawiać dużo radości, koić rany, przenosić nas w magiczny świat  wyobraźni, być  odzwierciedleniem naszej duszy.
Wykonawcy prezentowali się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych. Jury po wysłuchaniu wszystkich młodych artystów w kategorii szkół podstawowych przyznało:

 • I miejsce uczniowi z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie,
 • II miejsce uczennicy z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie,
 • III miejsce uczniowi z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp.

W kategorii gimnazjum:

 • I miejsce zajęła uczennica z Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Borzęciczkach,
 • II miejsce uczennica z Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie,
 • III miejsce uczennica z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.

W kategorii klas ponadgimnazjalnych jury przyznało:

 • I miejsce uczniowi z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp.,
 • II miejsce uczennicy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Ostrzeszowie,
 • III miejsce uczennicy z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.

Po rozdaniu nagród wykonano pamiątkowe zdjęcie.

VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011 VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011 VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011
VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011 VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011 VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych Pleszew 2011

 


Żyjmy zdrowo

listopad 24, 2011

7 listopada 2011 roku na lekcję funkcjonowania w środowisku prowadzoną przez Elwirę Lisiecką w klasach IV-VI ZE II A zaproszona została pielęgniarka szkolna pani Beata Nowicka . Uczniowie na zajęciach realizowali cele zawarte w programie profilaktycznym "Żyjmy zdrowo." Kształtowali zachowania prozdrowotne doskonaląc umiejętność korzystania z pomocy służby zdrowia przez zapoznanie się z tematem lekcji: "Kto dba o nasze zdrowie?" Zaproszona pielęgniarka podczas zajęć omówiła zasady pielęgnacji ciała, włosów oraz sposób dbania o jamę ustną połączony z pokazem prawidłowego mycia zębów.

Żyjmy zdrowo Żyjmy zdrowo
Żyjmy zdrowo Żyjmy zdrowo


Zwycięstwo w międzyszkolnym konkursie geograficznym

listopad 17, 2011

17 listopada 2011 r. reprezentanci klas gimnazjalnych naszej szkoły zdobyli I miejsce w IX międzyszkolnym konkursie geograficznym organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach. W konkursie pod hasłem "Podróżujemy po Europie" uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą o państwach Unii Europejskiej, znajomością flag oraz stolic, najważniejszych zabytków, kultury, charakterystycznych potraw, jak i znajomością mapy politycznej i fizycznej Europy.


Integracyjna zabawa andrzejkowa

listopad 17, 2011

   17.11.2011r. uczniowie klas przysposabiających do pracy zostali zaproszeni na andrzejki organizowane przez Ośrodek Wsparcia w Pleszewie. Impreza odbywała się w miejscowym lokalu w "Baksie", gdzie wszyscy uczestnicy mieli okazję się zintegrować poprzez wspólną zabawę przy muzyce i przygotowanym poczęstunku. Podczas zabawy odbywały się również wróżby andrzejkowe, a kulminacyjnym punktem był konkurs – "Mam Talent", w którym brali udział przedstawiciele zaproszonych gości i organizatora. Naszą szkołę reprezentował uczeń Jakub Purol - który przedstawił indywidualny taniec przy muzyce hip hop, zajął pierwsze miejsce.

Integracyjna zabawa andrzejkowa Integracyjna zabawa andrzejkowa Integracyjna zabawa andrzejkowa
Integracyjna zabawa andrzejkowa Integracyjna zabawa andrzejkowa


VII NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN "NIEPRZETARTEGO SZLAKU"

listopad 14, 2011

VII NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN "NIEPRZETARTEGO SZLAKU" w Ostrowie Wlkp. to coroczna impreza sportowa organizowana dla harcerzy rejonu kaliskiego. W tym roku po raz kolejny 8 drużyn piłkarskich "NS" rywalizowało w hali o Puchar Komendanta Hufca w Ostrowie Wlkp. Wśród nich oczywiście ekipa naszych harcerzy. Zespoły tradycyjnie podzielono na 2 grupy. W grupie B znalazły się:

 • Jarocin
 • Pleszew
 • Ostrów
 • Kępno

Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu pokonała zespół z Kępna 2:0 a bramki zdobyli: Adrian Sulewski i Piotr Bielecki. Dwa kolejne mecze z Jarocinem i Ostrowem wyglądały bardzo podobnie: walecznie i dramatycznie. W obu spotkaniach nasi harcerze prowadzili 1:0, by ostatecznie przegrać 2:1. W efekcie zajęliśmy 5 miejsce w turnieju. Na wyróżnienie zasługują dwaj nowi piłkarze naszej drużyny: Adrian Sulewski i Piotr Bielecki. Pozostali reprezentanci Pleszewa to: Grzegorz Węclewski, Miłosz Gauza, Jan Woroniecki i Norbert Rab.

VII NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN "NIEPRZETARTEGO SZLAKU" W Ostrowie Wlkp. VII NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN "NIEPRZETARTEGO SZLAKU" W Ostrowie Wlkp. VII NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN "NIEPRZETARTEGO SZLAKU" W Ostrowie Wlkp.


Święto Niepodległości

listopad 10, 2011

   W dniu 10 listopada 2011r. odbył się w szkole apel, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Przygotowały go: Beata Kinas, Anna Szczepańska, Agnieszka Wojcieszak oraz Violetta Kuchta.
   Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przybliżeniu drogi Polski do niepodległości, klasa II gimnazjum, w ramach projektu edukacyjnego, przedstawiła prezentację multimedialną pt.: "Zabytki w naszym regionie". Opiekunem projektu była Beata Kinas.

Świeto Niepodległości Świeto Niepodległości
Świeto Niepodległości Świeto Niepodległości


Święto Niepodległości w oddziale w Broniszewicach

listopad 10, 2011

Dnia 10 listopada w oddziale zamiejscowym w Broniszewicach odbyło się widowisko słowno-muzyczne pt. "Miejcie nadzieję" z okazji Święta Niepodległości. W przedstawieniu oprócz uczniów naszej szkoły udział wzięły również uczennice ze Szkoły Podstawowej w Broniszewicach, nauczyciele i opiekunowie ZPS oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach.

Święto Niepodległości w oddziale w Broniszewicach Święto Niepodległości w oddziale w Broniszewicach Święto Niepodległości w oddziale w Broniszewicach Święto Niepodległości w oddziale w Broniszewicach Święto Niepodległości w oddziale w Broniszewicach


Święto Niepodległości w Szkole Przysposabiającej do Pracy

listopad 10, 2011

10 listopada br., uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali wraz z nauczycielami akademię upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wprowadzili nas w atmosferę minionych lat poprzez wyrecytowane wiersze i patriotyczne pieśni.


Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego

listopad 8, 2011

26 października 2011r.członkowie  koło artystycznego dla  uczniów klas zespołów edukacyjnych uczących się w Szkole Podstawowej  i Gimnazjum uczestniczyli w  wyjeździe do Koźmina Wielkopolskiego, który zorganizowały opiekunki koła  dla 27 uczniów.  Uczniowie zwiedzili zakład produkujący ozdoby choinkowe. Podczas zwiedzania fabryki zapoznali się z etapami wytwarzania bombek- od momentu wydmuchiwania kształtu, aż do dekorowania. Uczestnicy wycieczki przywieźli z  wyjazdu- bombki ze swoimi imionami i wiele innych świątecznych ozdób ze szkła.

Wyjazd został w całości sfinansowany przez Pleszewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  „ Razem w Przyszłość”.

Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego Wycieczka do Koźmina Wielkopolskiego


XIX TURNIEJ KRĘGLARSKI DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

październik 26, 2011

XIX TURNIEJ KRĘGLARSKI DOMÓW
POMOCY SPOŁECZNEJ – 26.10.2011
PLESZEW

Dnia 26.10.2011r. sportowcy ZPS z Pleszewa uczestniczyli w XIX Turnieju Kręglarskim Domów Pomocy Społecznej przeprowadzonym na kręgielni TKKF "Platan"
Pierwsze rzuty rozpoczynające turniej wykonali dyrektorzy uczestniczących placówek.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Marcin Glapa, Przemysław Hojnacki, Grzegorz Węclewski, Miłosz Gauza, Błażej Ratajczyk.

Po zaciętej walce drużyna nasza zakończyła rozgrywki na bardzo dobrym trzecim miejscu na 25 startujących ekip.

W turnieju indywidualnym najlepszy okazał się Błażej Ratajczyk uzyskując wynik 21 punktów.


"Matematyka wczoraj i dziś"

październik 26, 2011

Szkolny konkurs matematyczny odbył się 26 października 2011r pod hasłem „Matematyka wczoraj i dziś”. W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie odbywający zajęcia w szkole przy ul. Osiedlowej 1. Z każdej klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej został wyłoniony najlepszy matematyk.  Uczniowie zespołów edukacyjnych przygotowywali prace plastyczne odnoszące się do hasła konkursu. Wszyscy zostali nagrodzeni za uczestnictwo i osiągnięte miejsca w konkursie.

Matematyka wczoraj i dziś Matematyka wczoraj i dziś
Matematyka wczoraj i dziś Matematyka wczoraj i dziś


Rajd harcerski do Antonina

październik 26, 2011

W październiku 2011r. odbył się rajd harcerzy „18 Dryżyny Nieprzetartego Szlaku” do Antonina. W rajdzie uczestniczyli:

 • Zuzia Augustyniak
 • Weronika Grzegorzewska
 • Miłosz Gauza
 • Kasia Dopierała
 • Błażej Ratajczyk
 • Grzegorz Węclewski

W Antoninie zwiedziliśmy pałac myśliwski, w którym znajduje się izba pamięci poświęcona Fryderykowi Chopinowi, a w niej fortepiany, rękopisy utworów napisanych przez słynnego kompozytora, odlew ręki, popiersia, portrety.
Po spacerze w parku i nad jeziorem w pięknej, jesiennej scenerii pojechaliśmy do Górecznika. Obejrzeliśmy tam mini ZOO, chatkę Czerwonego Kapturka. Po wspólnym posiłku wróciliśmy do Pleszewa.

Rajd do Antonina Rajd do Antonina


Dzień Edukacji Narodowej

październik 14, 2011

Dnia 14 października 2011 roku w oddziale zamiejscowym w Broniszewicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Osoby odpowiedzialne przygotowały krótki program artystyczny oraz poczęstunek. Wszyscy pracownicy otrzymali od uczniów upominki.


Dzień Nauczyciela

październik 13, 2011

Dnia 13 października 2011 roku w Zespole Placówek Specjalnych odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili program artystyczny pełen humoru. Zaprezentowali różne typy charakterów występujące wśród nauczycieli. Wszystko połączone było z krótkim pokazem mody. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia spowodowały, że święto to upłynęło pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Przysposabiającej do Pracy

październik 12, 2011

12 października br. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali uroczysty apel. Nauczyciele, pracownicy obsługi nagrodzeni zostali Oscarami w następujących kategoriach: " Mikrofon Roku", " Zgrywus Roku", " Szwajcarski Zegarek", " Luzak Roku", " Złota Katarynka", " Gorący Uśmiech" oraz " Złoty Kaganek". Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

wrzesień 30, 2011

Pod koniec września w ZPS w Pleszewie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Weronika Grzegorzewska. Jej zastępcą w roku szkolnym 2011/2012 będzie Krzysztof Kowalski. Funkcja sekretarza przypadła Aleksandrze Buszko, natomiast skarbnika – Miłoszowi Gauzie. Członkiem Zarządu SU została również Manuela Rzetecka.
Wybory odbywały się w dwóch turach. Do pierwszej przystąpiły po dwie osoby z klas IV – V szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Do tury drugiej przeszło pięć osób
z największą ilością głosów. Wybory nadzorowała Komisja Wyborcza składająca się z następujących osób: opiekuna SU – p. Sylwii Kajdaniak, wicedyrektora szkoły – p. Danuty Zięby, reprezentanta grona pedagogicznego – p. Agnieszki Bugzel oraz przedstawiciela społeczności szkolnej – Pauliny Majdziak.

Oto szczegółowe wyniki:

 1. Weronika Grzegorzewska – 28 głosów
 2. Krzysztof Kowalski - 22 głosów
 3. Aleksandra Buszka - 21 głosów
 4. Miłosz Gauza – 13
 5. Manuela Rzetecka – 12


Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Sprzątanie Świata - Święto pieczonego ziemniaka

wrzesień 30, 2011

Dnia 30.09.2011r. w oddziale zamiejscowym w Broniszewicach odbyło się tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka, przeprowadzony został konkurs na najładniejszy bukiet z jesiennych kwiatów oraz odbyła się coroczna akcja Sprzątanie Świata. Do udziału w imprezie została zaproszona grupa uczennic, wychowanek Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie z nauczycielami i opiekunami. Głównym celem imprezy było wzmocnienie więzi emocjonalnych pomiędzy społecznością szkolną, wyzwolenie aktywności oraz inwencji twórczej,  jak również kształcenie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

Sprzątanie Świata


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

wrzesień 01, 2011

1 września 2011 r. o godzinie 9.00 z Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. Uczniowie przygotowali akademię, w której oprócz wspomnień z wakacji przypomnieli wszystkim zebranym o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na koniec spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Kwiatek. Powitała w murach szkoły wszystkich uczniów i życzyła im, by nowy rok szkolny okazał się dla nich pomyślny, a także przyniósł dużo sukcesów w nauce.


Wycieczka

Autor: Maciej Lipiński - czerwiec 21, 2011

16 czerwca 2011r klasa I gimnazjum wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę nad zalew gołuchowski. uczniowie korzystali z uroków czerwcowej pięknej pogody. Chłopcy zażywali kąpieli wodnych, a dziewczyny opalały się na słońcu. Wszystko to, by wspólnie razem przeżyć kilka fajnych chwil tuż przed wakacjami.


Koniec roku w ZSZ

Autor: Maciej Lipiński - czerwiec 21, 2011

Dnia 10 czerwca 2011 roku edukację zakończyło 8 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 w Pleszewie. To doniosłe wydarzenie uświetnił uroczysty apel, który przywołał wiele wspomnień i był pełen życzeń, skierowanych do kończącej szkołę młodzieży. Spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń i radości zarówno absolwentom, jak i zgromadzonym gościom.