Spotkanie z pieśnią patriotyczną

 

14 listopada 2018r. w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie zespół nauczycieli uczących uczniów z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym podsumował projekt pn. „ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej.” Uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki zarys historyczny walki Polaków o niepodległą Ojczyznę. Wspólnie z mieszkańcami w odświętnej scenerii i podniosłej atmosferze odśpiewali najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne.(ML)

  


XI Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

 

Dnia 22.11.2018 sekcja Olimpiad Specjalnych Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie wzięła udział w XI Regionalnym Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kole. Sekcję naszą reprezentowali: Marek Pruski, Jacek Twardowski, Sebastian Strzykała, Magdalena Galbierska, Magdalena Janczak, Agata Machowska.

Zawodnicy startowali w swoich kategoriach, które zostały wyselekcjonowane po tzw. grach obserwowanych. W rozgrywkach indywidualnych zawodnicy sekcji Pleszew zajęli następujące miejsca:

Magdalena Galbierska – I miejsce

Magdalena Janczak - II miejsce

Agata Machowska – III miejsce

Marek Pruski – III miejsce

Jacek Twardowski – III miejsce

Sebastian Strzykała – II miejsce

W turnieju drużynowym nasza drużyna zajęła II miejsce w swojej grupie. (ML)

    


Międzyszkolny Konkurs Piosenki

 

20 listopada już po raz czternasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych. W związku ze szczególną rocznicą hasło konkursu brzmiało „Śpiewajmy dla Niepodległej”. Spotkanie otworzyła p. Dyrektor Elżbieta Kwiatek, życząc uczestnikom powodzenia oraz wielu wrażeń, następnie prowadzenie objęła p. Joanna Radna dodając otuchy występującym. Nad nagłośnieniem czuwał p. Tomek Krakowski, a w jury zasiedli; p. Renata Baszyńska- Majchrzak, p. Dagny Masłowska oraz p. Maciej Lipiński. W kategorii I Szkoły Podstawowej nagrodzono Natalię z ZSS w Ostrowie Wielkopolskim.W kolejnej kategorii Szkoły Gimnazjalnej przyznano aż dwa pierwsze miejsca- dla Ani z ZSS w Jarocinie oraz dla Marcina z naszej szkoły , drugie miejsca również były dwa – dla Amelii z ZSS w Ostrowie Wielkopolskim oraz dla Patrycji z ZSS w Jarocinie. Zdobywczynią trzeciego miejsca była Kasia – uczennica naszej szkoły. W ostatniej kategorii- Szkoły Ponadgimnazjalnej pierwsze miejsce przyznano Grzegorzowi z SOSW w Konarzewie. Konkurs przygotowała p. Violetta Kuchta wraz z zespołem artystycznym przy współpracy z Pleszewskim Stowarzyszeniem „Razem w Przyszłość” , które ufundowało poczęstunek oraz piękne nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za przybycie oraz trud włożony w przygotowania . Do zobaczenia w 2019 roku! (ML)

   


Turniej Piłkarski

 

07.11.2018r. odbył się jak co roku w Ostrowie Wlkp. XIV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej. Udział w turnieju wzięła również reprezentacja naszej szkoły. Drużyna w składzie: Marcelina Kaczmarek Sebastian Strzykała Miłosz Michalak Kamil Grzelarczyk Miłosz Podoba Maciej Dajczak Piotr Stodolny okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkich rywali, odpowiednio: Borzęciczki 3-1, Ostrów Wlkp. 3-1, Ostrzeszów 6-0 i Jarocin 1-0. Puchar po raz pierwszy w historii turnieju pojechał do Pleszewa.(ML)

 


Święto Niepodległości

 

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" . 9 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili to ważne wydarzenie uroczystą akademią . Przypomnieli wszystkim zgromadzonym, że to dzięki naszym przodkom mamy dziś WOLNĄ POLSKĘ.(ML)

    


Harcerskie podchody w obronie przyrody 2018

 

W dniu 25 października 2018 roku harcerze z 18 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie wzięli udział w warsztatach: „Harcerskie Podchody w obronie przyrody” Organizatorem warsztatów był Zespół Szkół Specjalnych z Ostrowa Wlkp oraz ZHP Referat Nieprzetartego Szlaku. Warsztaty przeprowadzone zostały na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka. Harcerze otoczeni pięknem jesiennego lasu uczyli się rozpoznawania gatunków drzew, poznali zwierzęta żyjące w polskich lasach i jeziorach. Podsumowanie imprezy i poczęstunek odbył się w Stanicy Harcerskiej ZHP„Leśna Polana”.(ML)

 


„ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej”

 

22 października 2018 r. w naszej szkole rozpoczęto działania związane z realizacją projektu edukacyjnego w zakresie promocji wartości patriotycznych pn. „ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej”. W ramach projektu uczniowie przygotowują plakaty, wysyłają kartki pocztowe, przygotowują wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Projekt zakończymy 14 listopada 2018r. w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie uroczystym apelem przygotowanym dla jego mieszkańców oraz wspólnym śpiewanie pieśni patriotycznych.(ML)

  


„ Jesienny Rajd Harcerski”

 

W poniedziałek 22.10.2018r. harcerze z 18 DH Nieprzetartego Szlaku udali się jak co roku na Jesienny Rajd Harcerski. Tym razem celem podróży był Górecznik. Mali harcerze odwiedzili mini-zoo, wysłuchali bajki O Czerwonym Kapturku przy prawdziwej jego chatce oraz skorzystali z placu zabaw. Na koniec tradycyjnie śniadanko w plenerze, wspólne zdjęcie i powrót do szkoły.

  


Konkurs plastyczny „Niepodległa”.

 

23 października w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Niepodległa”. Prace na konkurs wykonało 8 uczniów z naszej szkoły. Laureatką konkursu została Ania Kuberka zdobywając I miejsce. Gratulacje Aniusia.(ML)

   


Święto Edukacji Narodowej

 

Święto Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie przebiegło w radosnym nastroju. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali występ artystyczny. Odegrali charakterystyczne dla szkolnego życia scenki. Całość okraszono dużą dawką humoru, muzyki i niesamowitej gry aktorskiej. Było dużo śmiechu i zabawy. Wszystkim, którzy obchodzili święto rozdano kwiaty. Podczas spotkania głos zabrała również Pani Dyrektor Elżbieta Kwiatek, która życzyła nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów i zadowolenia w dalszej pracy.(ML)

     


„ Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa"

 

„ Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa"projekt realizowany jest w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie od 1 września 2018r. do 30 listopada 2018 roku przez Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość ” przy wsparciu finansowym pochodzącym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W projekcie bierze udział 50 podopiecznych Stowarzyszenia- podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie.

Celem projektu jest prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w szerokim kontekście, biorąc pod uwagę wspomaganie rozwoju człowieka, jego możliwości ruchowych, stanu emocjonalnego i kontaktów społecznych.

Powyższy cel jest realizowany podczas:

- zajęć z kinezjologii rozwojowej prof. V.Vojty dla dzieci z zaburzeniami ruchu,

- zajęć ruchowych w wodzie,

- zajęć z hipoterapii,

- zajęć z Integracji Sensorycznej,

- zajęć metodą Alfreda Tomatisa,

- zajęć metodą EEG Biofeedback,

-zajęć z grafomotoryki .


Żegnaj lato na rok...

 

26 września 2018 roku udaliśmy się na wycieczkę do gołuchowskiego lasu aby pożegnać wyjątkowo długie tego roku lato. Impreza odbyła się w wigwamie dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego Nr 19 „ŻUBR” w Gołuchowie. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek z ogniska wybraliśmy się na spacer. Odwiedziliśmy zagrodę żubrów i koników, szukaliśmy darów jesieni i podziwialiśmy uroki lasu. Po powrocie czekał na nas słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców naszego kolegi Marcina. Następnie tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek , graliśmy w piłkę i cieszyliśmy się słońcem, którego było pod dostatkiem. Serdecznie dziękujemy Pleszewskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” za pomoc finansową w organizacji wyjazdu.(ML)


MSZA ŚW.

 

Dn.19 września nasza szkoła uczestniczyła w Mszy Świętej prosząc o Boże błogosławieństwo w nauce i pracy na nowy rok szkolny2018/2019.Uroczystość celebrował nowy ks. proboszcz Krzysztof Guziołek ,a oprawę liturgiczną przygotowali nasi uczniowie. (ML)

    


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

3 września 2018 roku o godz. 9:00 w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Wszyscy opaleni, z uśmiechem na twarzy, wypoczęci i gotowi do nauki. Podczas części artystycznej witającej nowy rok szkolny nie zabrakło słów o 79-rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor Elżbieta Kwiatek powitała wszystkich gorąco a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, wspaniałych przygód i radosnych chwil spędzonych w szkole.(ML)