Zakończenie roku szkolnego

 

Rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie zakończony, a wraz z nim odeszło Gimnazjum. 19 czerwca to dzień pożegnań....

Ze smutkiem w sercu i łzą w oku żegnaliśmy naszych Absolwentów oraz odchodzące na emerytury nauczycielkę Panią Elżbietę Trzeciak i Panią Wicedyrektor Danutę Ziębę.

Pozostawmy w pamięci miłe wspomnienia. Z radością w sercu życzymy wszystkim uczniom odpoczynku, pięknej pogody i wielu miłych przygód.

Do zobaczenia po wakacjach.(ML)

  

  

 


Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „My w naszym regionie”

 

Agata, Sebastian S., Tomasz C., Sebastian K., Patryk, Tomasz T. i Mariusz brali udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „My w naszym regionie” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kaliszu. Zadaniem uczniów nasze szkoły było przeprowadzenie doświadczeń związanych z wodą. Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Nie bądź zielony! Segreguj bioodpady”. W tej edycji konkursu nie było przyznawanych miejsc za wykonane zadanie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy za udział w konkursie. Impreza odbyła się na terenie Leśnego Centrum Edukacyjnego "Las Winiarski" w Kaliszu - Nadleśnictwo Kalisz.(ML)

   


XII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

 

W dniach 7,8,9 czerwca odbył się XII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Koninie, Licheniu i Ślesinie.

W zawodach uczestniczył nasz podopieczny Michał Piętka z zespołu rewalidacyjno – wychowawczego. Dopingowany przez nauczycieli zdobył upragniony medal, z którego jest dumny a mama szczęśliwa. (ML)

     

Ps. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym fanpage.


„1,2,3 … może się przydać.” Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą

 

Dnia 7 czerwca 2019r. odbyło się piąte nasze wspólne spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „1,2,3 … może się przydać. Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą.” Było to już nasze ostatnie spotkanie, podczas którego podsumowaliśmy nasze wszystkie podejmowane działania innowacyjne. Był to szczególny dzień zorganizowany w plenerze na terenach pleszewskich Plant. Uczestnicy innowacji brali udział w ćwiczeniach, zabawach i grach terenowych. Walorem tych ćwiczeń było przebywanie w środowisku naturalnym. Podczas tego spotkania uczniowie wykazali się umiejętnością planowania, przewidywania, budowania strategii oraz logicznego myślenia. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy metodą losowania.

Rozpoczęły się podchody matematyczne. Każda grupa musiała odnaleźć koperty z zadaniami i wykonać je. Uwieńczeniem wszystkich działań było wspólne ognisko oraz smaczny poczęstunek. Każdy z uczestników innowacji otrzymał fotografię pamiątkowy w formie kolażu.

Pragniemy złożyć podziękowania p. Eugeniuszowi Małeckiemu Prezesowi Zarządu Spółki z o.o. Sport Pleszew i p. Andrzejowi Madalińskiemu Dyrektorowi do spraw Sportu za udostępnienie wigwamu na naszą imprezę integracyjną, a także p. Halinie Rembowskiej i klasie V d z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie za wytrwałość i cierpliwość, za przyjaźń, za wspólną współpracę, za wspólny sukces!

Katarzyna Jakóbczak, Beata Kinas, Monika Dzierla-Wodecka (ML)

  

  


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość”, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pleszewie, Rady Rodziców przy ZPS, Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Fundacji im. Królowej Jadwigi w Puszczykowie oraz innych sponsorów, zorganizowali uroczysty Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tak jak co roku objął on swoim zasięgiem południową Wielkopolskę. Festyn miał miejsce 22 maja w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, na ulicy Podgórnej 2. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor ZPS w Pleszewie - Elżbieta Kwiatek. Powitała przedstawicieli lokalnych władz i zaproszonych gości. Następnie wychowankowie Placówki wystąpili w przedstawieniu pt. „Tadek Niejadek”. W tym roku motywem przewodnim święta było hasło: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W program obchodów Dnia Godności wpisany został przegląd twórczości artystycznej i wystawa prac plastycznych. Uczestnicy festynu mogli brać udział w zawodach sportowych, pokazach strażackich, pierwszej pomocy oraz zabawie tanecznej. Uczestnicy korzystali z dodatkowych atrakcji, takich jak: kącik rekreacyjny, kąciki zainteresowań, dmuchany zamek i rodeo, trampolina oraz wata cukrowa. Duże zainteresowanie wzbudziła fotobudka oraz loteria fantowa. W festynie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych oraz Gimnazjum nr 3 w Pleszewie, którzy pomagali w opiece nad uczniami z zespołów edukacyjnych. W tym dniu odwiedzili nas również uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 3, nr 2, nr 1, oraz Szkoły Podstawowej w Lenartowicach. Naszymi gośćmi były także dzieci z przedszkola „Tęczowa Kraina”. Młodzież ZPS w Pleszewie, przygotowująca się do pracy w zawodzie kucharza brała udział w kolejnym projekcie w ramach programu Erasmus + pt.: ”Innowacyjne zdobywanie doświadczenia na rynku pracy poprzez staż europejski”. Dzień Godności był okazją, aby opowiedziała o swoich wrażeniach z pobytu na stażu zawodowym w Niemczech, zaprezentowała zdobyte tam umiejętności i podzieliła się zgromadzonymi podczas stażu doświadczeniami. Dla wszystkich uczestników imprezy „przyszli kucharze” przygotowali słodki poczęstunek. Wszystkie przedsięwzięcia związane z festynem miały na celu integrację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnymi osobami oraz uświadomienie społeczeństwu, że niepełnosprawność nie może być powodem izolacji i dyskryminacji. Wymienione wcześniej działania mają pomóc zrozumieć, iż osoby niepełnosprawne powinny być traktowane z godnością i szacunkiem.(ML)

    

    


Maraton uśmiechu

 

19. maja 2019 roku Magdalena Galbierska i Mikołaj Juszczak reprezentowali naszą szkołę w 5. Maratonie Uśmiechu- „Uśmiech- podaj dalej”. Organizatorem Maratonu był Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wlkp., Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim- PROMYK oraz Klub Sportowy MARATON Ostrów Wlkp. Magdalena wzięła udział w biegu indywidualnym na 800 m a Mikołaj wraz z panią Magdaleną Wielkopolską w biegu dla osób na wózkach. Uczestnicy biegów otrzymali pakiety startowe oraz pamiątkowe medale.

  

 


Projekt edukacyjny „Znajomy, nieznajomy”

 

W trakcie trwania projektu uczniowie zespołów edukacyjnych, uczestniczyli w zajęciach o tematyce jak zachować się w kontaktach ze znajomymi, a czego unikać gdy spotkają na swojej drodze nieznajomego. Uczniowie w zespołach wzięli również udział w konkursie plastycznym na wykonie „Kodeksu zachowań”. Ostatnim etapem było spotkanie szkolenie z przedstawicielami KKP Pleszew w trakcie którego m.in. obejrzeli dwa filmy instruktażowe.(ML)

  


Konkurs kulinarny „SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”

 

W dniu 14 maja 2019 roku Patryk i Mariusz z kl. II PPa reprezentowali naszą szkołę w konkursie kulinarnym „SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”. Daniem konkursowym, które chłopcy wykonali była PIZZA SŁOŃCE podana z dwoma sosami – czosnkowym i pomidorowym. Pomimo stresu, który towarzyszył chłopakom wszystko poszło „jak po maśle”. Wśród uczestników nie było, ani najgorszych ani najlepszych – wszyscy byli ZWYCIĘŻCAMI!!! Do konkursu przygotowała ich p. Paulina Grala. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kaliszu. Dziękujemy za zaproszenie, suuuuper atmosferę i miłe przyjęcie nas w murach Waszej szkoły. Do zobaczenia za rok!!! (ML)

   


Zajęcia warsztatowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

 

Zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia warsztatowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi-  Trening koncentracji i twórczego rozwoju.

Spotkanie adresowane dla uczniów szkoły podstawowej 6 czerwca 2019 r.

Plan spotkania:

16:00 – 16.20 – oferta edukacyjna Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie

16:20 -17:00 - Zajęcia warsztatowe: Trening koncentracji i twórczego rozwoju

W godzinach: 16:00-17.00 konsultacji udzielają:

- logopeda (diagnoza wstępna, terapia dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy),

- pedagog (edukacja dziecka z trudnościami w uczeniu się),

- psycholog

(Zapisy na konsultacje: tel. 62 7427877)

Miejsce:Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie,

ul. Osiedlowa 1, sala nr 31 (ML)


Erasmus+ dla uczniów ZPS w Schkeuditz koło Lipska

 

W dniach od 17.03.2019 do 30.03.2019 uczniowie ZPS w Pleszewie mieli po raz drugi możliwość udziału w projekcie w ramach programu Erasmus + pt. "Innowacyjne zdobywanie doświadczenia na rynku pracy poprzez staż europejski". Był to drugi wyjazd grupy uczniów pracujących w zawodzie kucharz. Pierwsza tura odbyła się w październiku 2018. Uczniowie pracowali w niemieckich zakładach gastronomicznych na terenie Lipska oraz miejscowości Schkeuditz. Wyjazd dał praktykantom możliwość poszerzania kompetencji językowych poprzez bezpośredni kontakt z pracownikami i mieszkańcami. Oprócz praktyk gastronomicznych, do obowiązków należało także prowadzenie niemieckiej dokumentacji biurowej przy pomocy pracowników. W czasie wolnym organizatorzy, firma Vitalis mbH, zorganizowała wycieczkę do Drezna oraz zwiedzanie Lipska. Uczniowie na koniec praktyk otrzymali certyfikaty. Koordynatorem projektu jest p. Magdalena Wielkopolska.(ML)

   


„1,2,3 … może się przydać.” Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą.

 

Dnia 6 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbyło się czwarte już nasze wspólne spotkanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „1,2,3 … może się przydać.

Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą.” Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy mieli za zadanie wykonać przestrzenną tabliczkę mnożenia w formie bryły, obrazującą kostkę Rubika. W tym celu uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy 6 osobowe.

Pracę swą rozpoczęli od złożenia i sklejenia kartonowego sześcianu. Potem każdą stronę kostki malowali na odpowiedni kolor.

Ze względu na ograniczony czas kostka zostanie sklejona podczas ostatniego czerwcowego naszego spotkania.

Na sam koniec omówiono krótką prezentację multimedialną przybliżającą historię kostki Rubika i obejrzano dwa fajne filmiki z różnymi sztuczkami, z wykorzystaniem kostki Rubika. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie było kolejną naszą radosną przygodą z matematyką.

Do miłego zobaczenia w czerwcu! (ML)

   


Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

We wtorek 30.04 br w naszej szkole odbył się uroczysty apel z Okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu polskiego. Miło nam donieść że śpiewali nie tylko występujący uczniowi ale również publiczność. Apel dla przypomnienia kulis uchwalenia konstytucji zawarł najważniejsze fakty tego ważnego dla Polski i świata wydarzenia. Występująca młodzież umilała nam ten występ odśpiewaniem pieśni patriotycznych. Na koniec apelu uczestnicy obejrzeli krótką prezentację poświęconą Konstytucji 3 Maja. Apele patriotyczne w Naszej Szkole to tradycja. Dzięki nim kształtowane są postawy patriotyczne wśród uczniów. (ML)

   


Dzień ziemi

 

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnieniem kolejnych błędów. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019r. była ochrona zagrożonych gatunków. U nas w szkole kółko ekologiczno-przyrodnicze „Żyj w harmonii z przyrodą” ogłosiło konkurs na klasową gazetkę ścienną tematycznie zgodną z hasłem tegorocznej kampanii. Ponadto ogłoszono i rozstrzygnięto jeszcze konkursy: Puszkomanii i Bateriomanii. Zwycięzcom wręczono nagrody.(ML)


Drodzy Absolwenci!

 

Dnia 22 maja 2019r. o godzinie 9.30, w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, na ulicy Podgórnej 2 odbędzie się festyn z okazji „Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie”.

Wszystkich Absolwentów Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody święta i zachęcamy do wspólnej zabawy.

Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym spotkaniem.

Uczestnictwo w festynie należy potwierdzić do 13 maja, dzwoniąc pod numer tel. kom. 62 7427877

Program imprezy:

 oficjalne otwarcie uroczystości,

 wystąpienia przybyłych gości,

 występ artystyczny uczniów ZPS w Pleszewie,

 przegląd twórczości artystycznej,

 wystawa prac plastycznych,

 zawody sportowe,

 pokazy strażackie i pierwszej pomocy,

 zabawa przy muzyce.

Dodatkowymi atrakcjami będą: fotobudka, kącik rekreacyjny, dmuchany zamek, samochody akumulatorowe, wata cukrowa oraz loteria fantowa.(ML)


Uwaga!!!

 

Niniejszym informuję,że w dniu dzisiejszym w naszej szkole zakończył się strajk nauczycieli.

Od dnia 24-go kwietnia (środa), zajęcia będą odbywać się normalnie.

 

Dyrektor

ZPS Pleszew (ML)


Uwaga!!!

 

Pomimo strajku w naszej Placówce odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

Na czas egzaminów gminy zapewniają dowóz uczniów.

Prosimy, aby Państwa dzieci stawiły się w dniach 15.16.17 kwietnia 2019r. na godz. 8.00

15 kwietnia – poniedziałek Język polski – godz. 9.00

16 kwietnia – wtorek Matematyka - godz. 9.00

17 kwietnia Język obcy nowożytny – godz. 9.00

Po zakończeniu egzaminów uczniowie zostaną odwiezieni do domów busami.

W przypadku gdyby Państwo chcieli osobiście przywieź i odebrać dziecko w dniach egzaminów proszę o poinformowanie wychowy klasy.

 

Przypominam, że udział w egzaminach jest obowiązkowy.

 

Dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych

w Pleszewie

(ML)


Szanowni Rodzice

 

Rozpoczęty dzisiaj strajk nauczycieli będzie kontynuowany dalej do odwołania.

O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej szkoły oraz facebook-u.

Z poważaniem

Dyrektor

ZPS PLESZEW

(ML)


„1,2,3 … może się przydać.”

 

Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą.

Dnia 5 kwietnia zagościliśmy w Zespole Szkół Nr 1 w Pleszewie. Było to nasze trzecie wspólne spotkanie, a zarazem pierwsze poza terenem naszej Placówki w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „1,2,3 … może się przydać.

Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą.” Zajęcia były jedyne w swoim rodzaju. Bardzo nietypowe. Uczniowie pracowali metodą „bez słów”. Mogli porozumiewać się wyłącznie na migi lub pisząc do siebie na karteczce. Nad całą pracą czuwało dwóch obserwatorów: Zosia i Mikołaj. Oni nagradzali najlepiej pracującą grupę. Otrzymać można było buźki: buźkę wesołą lub buźkę smutną. Zadania do wykonania dotyczyły obliczeń arytmetycznych w zakresie 100. Każde zadanie umieszczone było na osobnej kartce. W odpowiednim czasie należało je wykonać. W końcowym efekcie z kartek, na których zadania były poprawnie wykonane należało zbudować najwyższą wieżę. Wieża musiała stać sama. Oj, to było niemałe wyzwanie. Emocje sięgały zenitu! Był śmiech i były chwile grozy. Jedne wieże stały, drugie się przewracały.

Na koniec wszystkie zespoły musiały odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy lubię bawić się matematyką? Odpowiedź była jednoznaczna: TAK, na pewno dzisiejsza zabawa z matematyką była radosną dla nas przygodą.

Dziękujemy p. wicedyrektor Jolancie Robaczyk za miłe powitanie nas w progach Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Pleszewie, p. Halinie Rembowskiej za zaproszenie nas, a uczniom klasy V d za wspaniałą zabawę.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Oby tak dalej!

Do zobaczenia w maju u nas ! (ML)

    


Uwaga!!!

 

Pomimo strajku w naszej Placówce odbędą sie egzaminy gimnazjalne.

Na czas egzaminów, gminy zapewniają uczniom dowóz. Prosimy, aby Państwa dzieci stawiły się w dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019r. na godz. 8:00.

10 kwietnia - środa

Część humanistyczna - godz. 9:00

Egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00

Egzamin z zakresu języka polskiego - godz. 11.00

11 kwietnia - czwartek

Egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych- godz. 9:00.

Egzamin z zakresu matematyki - godz. 11.00

12 kwietnia - piątek

Egzamin z języka obcego - godz. 9.00

 

Po zakończeniu egzaminów uczniowie zostaną odwiezieni do domów busami.

W przypadku gdyby Państwo chcieli osobiście przywieźć i odebrać dziecko w dniach egzaminów proszę o poinformowanie wychowawcy klasy.

 

Przypominam, że udział w egzaminach jest obowiązkowy.

 

Dyrektor

Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie

(ML)


Uwaga!!!

 

Uprzejmie informuję, że zgodnie z wysokim prawdopodobieństwem przystąpienia pracowników szkoły do ogólnopolskiego strajku organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego 8.04.2019r. istnieje możliwość zawieszenia zajęć dydaktycznych aż do odwołania. W związku z tym proszę o wyrozumiałość i wasze wsparcie. Jeśli to jest możliwe to zwracam się z prośbą o zaopiekowanie się dziećmi we własnym zakresie.

Jeśli nie jest to możliwe to proszę o zgłoszenie wychowawcy klasy do piątku 5 kwietnia 2019r. w jakich godzinach dziecko będzie korzystało z opieki świetlicowej- zajęć opiekuńczych.

Jednocześnie przypominam, że w poniedziałek 08.04.2019r.oraz wtorek 09.04.2019r. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odbędą się rekolekcje dla naszej Placówki.

Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 11.00 W Kościele nad bezpieczeństwem uczniów czuwać będą katechetki naszej Placówki.

Przyjście do Kościoła oraz powrót do domu zapewniają rodzice uczniów.

Informujemy, że aktualne komunikaty na temat funkcjonowania szkoły będą ukazywać się na stronie szkoły www.zps.pleszew.pl oraz facebooku szkoły.

Z poważaniem

Dyrektor

Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie 

(ML)


Uwaga!!!

 

Ks. Proboszcz zmienił godziny rozpoczęcia rekolekcji w poniedziałek (08.04.) na godz. 11.00. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.(ML)


Wizyta w Gospodarstwie Ogrodniczym

 

27 marca i 3 kwietnia bieżącego roku wybraliśmy się z wizytą do gospodarstwa ogrodniczego. Zajęcia otwarte dla uczniów klas I-VIII i III gimnazjum w ramach Doradztwa Zawodowego poprowadziła zawsze uśmiechnięta Pani Małgorzata Grzechowiak - ogrodnik z wieloletnim doświadczeniem. Uczniowie poznali tajniki pracy w ogrodzie, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat uprawy kwiatów, zapoznali się z narzędziami potrzebnymi do prac w ogrodzie. Nie każdy wiedział, że na widły mówi się potocznie „amerykanki”. Mieli okazję obejrzeć szklarnię w której rosły w doniczkach pelargonie, stokrotki. Okazało się, że szklarnia to bardzo interesujące miejsce. Uczniowie mogli zobaczyć tam oprócz młodych sadzonek kwiatów pelargonii system nawadniania, ogrzewania, wielki wentylator, który dbał o odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, a przez to chronił przed rozwojem grzybów niszczących rośliny, zawieszoną folię chroniącą przed nadmiarem słońca, na której to osadzała się skroplona para wodna zapewniająca optymalną wilgotność. Wszyscy chętni uczyli się pikować małe roślinki, wysiewać nasiona ogórków do doniczek. Na koniec Pani Małgorzata sprawiła nam miłą niespodziankę. Na pamiątkę otrzymaliśmy piękne stokrotki oraz wysiane przez nas samych ogórki, które obiecaliśmy pielęgnować. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję pracy w ogrodzie. Na pewno wielu z nas Pani Małgorzata Grzechowiak przybliżyła zawód ogrodnika.(ML)

   


XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla Szkół  Podstawowych Specjalnych

 

W Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie już po raz szesnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych Specjalnych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół specjalnych z Kalisza, Jarocina, Ostrzeszowa, Słupi koło Kępna, Borzęciczek, Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa. Konkurowali w dwóch kategoriach: klasy I - VI oraz VII - VIII. W tym roku dzieci recytowały wiersze takich poetek jak: Ewa Szelburg – Zarembina, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow czy Wisława Szymborska. Po zaciętej walce w pierwszej grupie wiekowej zwyciężył uczeń ze Słupi koło Kępna, a w grupie drugiej uczennica z Borzęciczek. Dzieci musiały zmierzyć się zarówno z tekstem poetyckim jak i z tremą, która niewątpliwie wiązała się z wystąpieniem publicznym. Pięknie recytowały wiersze i potrafiły odpowiednio je zinterpretować. Ich występy wzruszały i bawiły zgromadzonych słuchaczy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem w Przyszłość". Impreza była okazją zaprezentowania talentów oratorskich i aktorskich uczniów szkół specjalnych. Przybliżyła twórczość polskich poetek, rozwinęła wrażliwość i wyobraźnię młodego człowieka. Dostarczyła wiele doznań estetycznych i emocjonalnych.(ML)

 

   


„1,2,3 … może się przydać.”

 

„1,2,3 … może się przydać.” Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą. W dniu 27 marca 2019 roku odbyło się drugie spotkanie dotyczące innowacji pedagogicznej pt.: „1,2,3 … może się przydać. Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą.” Tematem spotkania było opracowanie lapbooków z liczbami naturalnymi i ich klasyfikacja: liczby parzyste - nieparzyste, jednocyfrowe – dwucyfrowe, małe- duże, arabskie – rzymskie. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy sześcioosobowe mające na celu integrację. Uczniowie pracowali kreatywnie świetnie się przy tym bawiąc i wykorzystując przygotowanie wcześniej karty pracy z zadaniami. Efektem końcowym były wykonane lapbooki i ich prezentacja. Zajęcia miały formę pracy zespołowej i grupowej. Wspólnie spędzony czas minął nam bardzo szybko w życzliwej atmosferze. Dziękujemy p. Halinie Rembowskiej i klasie Vd z pleszewskiej Jedynki za aktywny udział w zajęciach, zaangażowanie w integrację z osobami niepełnosprawnymi i pomysłowość w realizacji zadań.(ML)

   


„1,2,3 … może się przydać.”

 

Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą. Dnia 22 lutego 2019 roku rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej pt.:„1,2,3 … może się przydać.” Gry i zabawy, które sprawią, że nauka matematyki stanie się radosną przygodą. Autorami innowacji jest p. Beata Kinas, p. Monika Dzierla-Wodecka i p. Katarzyna Jakóbczak. W innowacji uczestniczą uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych z klasy III Gimnazjum Zespołu Edukacyjnego III A, z klasy II B Szkoły Przysposabiającej do Pracy i klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy VD Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Pleszewie. Wszyscy wzięliśmy udział w grach i zabawach integrujących grupę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o sobie. Wspólnie budowaliśmy zaufanie grupy. Rozwiązywaliśmy w grupach zestawy gier i zabaw rozwijających działania z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Było to spotkanie pełne wrażeń, śmiechu i przyjaznej atmosfery. Przygotowane, nieznane wszystkim gry dydaktyczne, karciane i łamigłówki urozmaiciły wspólnie spędzony czas. Nauka matematyki stała się dla wszystkich radosną przygodą.(ML)

   


Turniej gier i zabaw zręcznościowych

 

27.03.2019r. uczestniczyliśmy w XXXII Turnieju Gier i Zabaw Zręcznościowych Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Ostrowie Wlkp. W turnieju brało udział 8 drużyn z Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Pleszewa, Krotoszyna, Jarocina, Borzęciczek, Słupii i Kalisza. Do pokonania było 9 konkurencji. W kwalifikacji końcowej nasza drużyna z ZPS zajęła II miejsce Za przygotowanie drużyny odpowiedzialni byli nauczyciele w-f: pani Kamila Adamiak i pan Paweł Janiszewski.(ML)

   


Drodzy Przyjaciele

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZ FAN-PAGE (FACEBOOK).

Znajdziecie tam o wiele więcej wiadomości z życia  naszej szkoły. Zostawcie nam "lajka", lub komentarz. (ML)


Dzień Porad

 

Dnia 20 marca 2019 r. w naszej szkole, jak co roku odbył się Dzień Porad dla rodziców uczniów naszej placówki. Na spotkanie zaproszono pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie p.Ewelinę Grygiel, która udzieliła szczegółowych informacji dotyczących zasad pozyskiwania dofinansowania w ramach programów „Aktywny Samorząd”, likwidacji barier w komunikowaniu się, architektonicznych, likwidacji barier technicznych w miejscu zamieszkania, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i sprzęt pomocniczy oraz turnusy rehabilitacyjne.(ML)

 


Światowy Dzień Wody

 

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Ten Dzień obchodzony jest od 1993 w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W dniach od 04 do 22 marca 2019r uczniowie zespołów edukacyjnych i klas przysposabiających do pracy realizowali projekt edukacyjny pn. „Wodę kochamy, więc ją oszczędzamy”. Głównym celem niniejszego projektu było zrozumienie faktu, iż człowiek jako cząstka przyrody jest z wodą nierozerwalnie złączony, ma na nią wpływ i zależy od niej. W ramach projektu uczniowie, pod czujnym okiem opiekunów, wykonali gazetki szkolne o projekcie, albumy, plakaty. Przeprowadzili szereg doświadczeń dotyczących wody. Zorganizowali wycieczkę do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie a także konkurs plastyczno-techniczny „Do czego potrzebna jest woda”.(ML)

  

  


Ile matematyki jest na pomarańczy?

 

Ile matematyki jest na pomarańczy? To tytuł wykładu, w którym uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 8 uczniów oraz 2 opiekunów zostało zaproszonych na podsumowanie projektu Matematyka w laboratorium realizowanego we współpracy z mBankiem. W spotkaniu brała udział młodzież z całego kraju, która w swoich szkołach realizowała projekty. Po wykładach nasi uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, wykonali szereg doświadczeń i eksperymentów. Na koniec wycieczki zwiedzili Starówkę, Plac Zamkowy oraz Krakowskie Przedmieście. Ogromne podziękowania dla Rady rodziców oraz Pleszewskiego Stowarzyszenia Razem w Przyszłość za dofinansowanie wycieczki. (ML)


Pokazy chemiczno-fizyczne

 

13 marca odbyły się w naszej szkole pokazy chemiczno -fizyczne. Przepiękne zjawiska uczniowie obejrzeli wykorzystując Kulę Tesli (plazmową), a także próbując samodzielnie wywołać efekt lampy ledowej. Siłowano się z magnesami, sprawdzano właściwości naczyń połączonych, działanie sił powietrza. :) powstały bańki mydlane oraz fontanna piany. Dzień niezapomnianych zjawisk i tajemnic przyrody przygotowały: A. Tyrra Zajac, p. Grala, S. Malinowska i G. Szklarz. :) zachęcamy do samodzielnego eksperymentowania. (ML)


Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

 

12 marca 2019r. w Jarocinie odbył się I. Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Ostrowska, KatarzynaWasiewicz i Miłosz Michalak. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością języka niemieckiego a Zuzanna Ostrowska z klasy VII zajęła I. miejsce w kategorii wiekowej: klasy VII. i VIII. szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do turnieju przygotowała p. Magdalena Wielkopolska.(ML)

 


Drzwi otwarte

 

W dniu 27 lutego 2019 gościliśmy uczniów klasy VIII i III gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Zapoznali się oni z ofertą Szkoły Branżowej I Stopnia w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie. Zwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie, gdzie uczniowie odbywają praktyki w zawodzie ślusarz i mechanik pojazdów samochodowych. Uczestniczyli także w lekcji otwartej w pracowni gastronomicznej.(ML)

   


Wizyta z Urzędu Pracy

 

W dniu 1 marca 2019 roku w naszej szkole w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Uczniowie mogli zapoznać się z zadaniami urzędu i aktualną sytuacją na rynku pracy. Dzięki takim spotkaniom rozwijają umiejętności planowania kariery zawodowej.(ML)

  


Bal Karnawałowy

 

14 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie świetnie bawili się w rytmie nowoczesnej muzyki, granej przez Pana Macieja. Wzięli także udział w konkursach takich jak: taniec z balonem, taniec na gazecie, krzesełka oraz kapelusz, podczas których wyłoniono najlepsze pary oraz indywidualnych zwycięzców. Wyróżnione osoby zostały nagrodzone drobnymi upominkami. W czasie trwania zabawy uczniowie korzystali ze słodkich poczęstunków oraz zimnych napojów. Z okazji Walentynek rozdane zostały kartki walentynkowe przygotowane wcześniej przez uczniów i wysłane przez szkolną pocztę walentynkową. Przyznano także nagrody dla osób, które miały najpiękniejsze przebranie: trzecie miejsce zajął Aleks, drugie Filip, zwyciężyła Magda. Podczas balu uroczyście obchodzono dwudzieste urodziny Ani, której życzenia złożyły Panie Dyrektorki wręczając drobny upominek, po czym wszyscy zaśpiewali „sto lat”. Organizatorzy dziękują sponsorom: Radzie Rodziców, Pleszewskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” oraz sklepikowi szkolnemu, dzięki którym możliwy był zakup nagród oraz ciasta.(ML)

   


IX Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

 

5 lutego 2019r. Darek, Miłosz i Mariusz rywalizowali z uczniami z innych szkół w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym. Jak co roku, konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. To już IX edycja konkursu, a nasza drużyna o jeden punkt uległa drużynie z Borzęciczek, zajmując II miejsce. Chłopcy musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu technologii informacyjnej. Jak co roku do konkursu drużynę przygotowali nauczyciele uczący informatyki w naszej szkole. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku, a nauczycielom z zaprzyjaźnionej szkoły z Ostrowa Wlkp. dziękujemy za miłą atmosferę i serdeczne przyjęcie. Do zobaczenia za rok! (ML)

 

  


IX Regionalna Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych

 

Dnia 01.02.2019r. sekcja Olimpiad Specjalnych przy ZPS w Pleszewie wzięła udział w IX Regionalnej Gali Sportowca Olimpiad Specjalnych w Borzęciczkach. Sekcję reprezentowali: Magdalena Galbierska, Grzegorz Grabowski, Agata Machowska, Marek Pruski oraz trenerzy: Tomasz Krawczyk i Grzegorz Woldański. Podczas uroczystości Marek Pruski został wyróżniony za czynny udział w zajęciach treningowych oraz reprezentowanie sekcji w zawodach sportowych.(ML)


27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W dniach 10 i 11 stycznia 2019 harcerze z 18 WDH ,,Nieprzetartego Szlaku” grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy 723,51 złotych i 1,70 euro, które zostały przekazane do sztabu WOŚP w Pleszewie.(ML)

   


Pleszewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem w Przyszłość"

 

od 1 września 2018 r. do 30 listopada 2018r zrealizowało zadanie publiczne "Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek." Projekt pt. "Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa” przy wsparciu finansowym pochodzącym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Wielkopolskiego.

W projekcie uczestniczyło 51 beneficjentów, byli to uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz uczestnicy zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z tej placówki , jak również inni podopieczni Stowarzyszenia. Celem zadania było prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w szerokim kontekście, biorąc pod uwagę wspomaganie rozwoju człowieka, jego możliwości ruchowych, stanu emocjonalnego i kontaktów społecznych.

Powyższy cele były realizowane podczas:

- zajęć z kinezjologii rozwojowej prof. V.Vojty dla dzieci z zaburzeniami ruchu,

- zajęć ruchowych w wodzie,

- z zajęć z hipoterapii,

- z zajęć z integracji sensorycznej,

- z zajęć metodą im. Alfreda Tomatisa,

- z zajęć z terapii EEG Biofeedback.

- z zajęć z grafomotoryki. (ML)

  

   

 


Jasełka 2018

 

W dniach 18 i 19 grudnia 2018r. odbyły się w naszej szkole jasełka. Uczniowie wystąpili przed całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi, prezentując widowisko słowno - muzyczne pt. "Bóg jest miłością". Na tle rozgrywających się scen ukazali tajemnicę Narodzenia Pańskiego, skłaniając widzów do refleksji nad cudem Świętej Nocy.(ML)

   


Świąteczna magia

 

Dnia 11.12.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Mikołajkowych i Bożonarodzeniowych "Świąteczna magia", który odbył się w jarocińskim Domu Kultury. Organizatorem przeglądu był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Zaprezentowaliśmy widowisko słowno-muzyczne pt."Bóg jest miłością". Uczniowie w świątecznym nastroju i z wielkim entuzjazmem wystąpili na jarocińskiej scenie prezentując swe aktorskie umiejętności, skłaniając publiczność do duchowych przeżyć i refleksji nad cudem Świętej Nocy.(ML)

  


Wszystko o H2O – warsztaty matematyczno -biologiczne

 

10 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla Samorządów Uczniowskich. Podczas spotkania uczniowie wyczarowali tęczę w szklance i na talerzu, sprawdzili, co to jest napięcie powierzchniowe, jak powstaje deszcz, czym różni się woda miękka od twardej oraz zbadali higroskopijne właściwości papieru. Na zakończenie wydmuchali ogromne bańki mydlane. Szalone eksperymenty przygotowały: p. G. Szklarz oraz A. Tyrra-Zając, a spotkanie prowadzili przedstawiciele Samorządu: Kasia, Julia, Mateusz i Magda. Warsztaty odbyły się w ramach podsumowania projektu Matematyka w laboratorium, finansowanego przez mFundację. W spotkaniu uczestniczyli goście z Jarocina, Ostrowa, Słupi pod Kępnem oraz0" alt="" />


Spotkanie z pieśnią patriotyczną

Marszewa. Upominki za udział w spotkaniu wręczyła Dyrektor szkoły. Więcej zdjęć już wkrótce na witrynie Samorządu;) (ML)

 

     


XI Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

 

Dnia 22.11.2018 sekcja Olimpiad Specjalnych Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie wzięła udział w XI Regionalnym Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kole. Sekcję naszą reprezentowali: Marek Pruski, Jacek Twardowski, Sebastian Strzykała, Magdalena Galbierska, Magdalena Janczak, Agata Machowska.

Zawodnicy startowali w swoich kategoriach, które zostały wyselekcjonowane po tzw. grach obserwowanych. W rozgrywkach indywidualnych zawodnicy sekcji Pleszew zajęli następujące miejsca:

Magdalena Galbierska – I miejsce

Magdalena Janczak - II miejsce

Agata Machowska – III miejsce

Marek Pruski – III miejsce

Jacek Twardowski – III miejsce

Sebastian Strzykała – II miejsce

W turnieju drużynowym nasza drużyna zajęła II miejsce w swojej grupie. (ML)

    


Międzyszkolny Konkurs Piosenki

 

20 listopada już po raz czternasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki Osób Niepełnosprawnych. W związku ze szczególną rocznicą hasło konkursu brzmiało „Śpiewajmy dla Niepodległej”. Spotkanie otworzyła p. Dyrektor Elżbieta Kwiatek, życząc uczestnikom powodzenia oraz wielu wrażeń, następnie prowadzenie objęła p. Joanna Radna dodając otuchy występującym. Nad nagłośnieniem czuwał p. Tomek Krakowski, a w jury zasiedli; p. Renata Baszyńska- Majchrzak, p. Dagny Masłowska oraz p. Maciej Lipiński. W kategorii I Szkoły Podstawowej nagrodzono Natalię z ZSS w Ostrowie Wielkopolskim.W kolejnej kategorii Szkoły Gimnazjalnej przyznano aż dwa pierwsze miejsca- dla Ani z ZSS w Jarocinie oraz dla Marcina z naszej szkoły , drugie miejsca również były dwa – dla Amelii z ZSS w Ostrowie Wielkopolskim oraz dla Patrycji z ZSS w Jarocinie. Zdobywczynią trzeciego miejsca była Kasia – uczennica naszej szkoły. W ostatniej kategorii- Szkoły Ponadgimnazjalnej pierwsze miejsce przyznano Grzegorzowi z SOSW w Konarzewie. Konkurs przygotowała p. Violetta Kuchta wraz z zespołem artystycznym przy współpracy z Pleszewskim Stowarzyszeniem „Razem w Przyszłość” , które ufundowało poczęstunek oraz piękne nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za przybycie oraz trud włożony w przygotowania . Do zobaczenia w 2019 roku! (ML)

   


Turniej Piłkarski

 

07.11.2018r. odbył się jak co roku w Ostrowie Wlkp. XIV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej. Udział w turnieju wzięła również reprezentacja naszej szkoły. Drużyna w składzie: Marcelina Kaczmarek Sebastian Strzykała Miłosz Michalak Kamil Grzelarczyk Miłosz Podoba Maciej Dajczak Piotr Stodolny okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkich rywali, odpowiednio: Borzęciczki 3-1, Ostrów Wlkp. 3-1, Ostrzeszów 6-0 i Jarocin 1-0. Puchar po raz pierwszy w historii turnieju pojechał do Pleszewa.(ML)

 


Święto Niepodległości

 

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" . 9 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili to ważne wydarzenie uroczystą akademią . Przypomnieli wszystkim zgromadzonym, że to dzięki naszym przodkom mamy dziś WOLNĄ POLSKĘ.(ML)

    


Harcerskie podchody w obronie przyrody 2018

 

W dniu 25 października 2018 roku harcerze z 18 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie wzięli udział w warsztatach: „Harcerskie Podchody w obronie przyrody” Organizatorem warsztatów był Zespół Szkół Specjalnych z Ostrowa Wlkp oraz ZHP Referat Nieprzetartego Szlaku. Warsztaty przeprowadzone zostały na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka. Harcerze otoczeni pięknem jesiennego lasu uczyli się rozpoznawania gatunków drzew, poznali zwierzęta żyjące w polskich lasach i jeziorach. Podsumowanie imprezy i poczęstunek odbył się w Stanicy Harcerskiej ZHP„Leśna Polana”.(ML)

 


„ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej”

 

22 października 2018 r. w naszej szkole rozpoczęto działania związane z realizacją projektu edukacyjnego w zakresie promocji wartości patriotycznych pn. „ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej”. W ramach projektu uczniowie przygotowują plakaty, wysyłają kartki pocztowe, przygotowują wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Projekt zakończymy 14 listopada 2018r. w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie uroczystym apelem przygotowanym dla jego mieszkańców oraz wspólnym śpiewanie pieśni patriotycznych.(ML)

  


„ Jesienny Rajd Harcerski”

 

W poniedziałek 22.10.2018r. harcerze z 18 DH Nieprzetartego Szlaku udali się jak co roku na Jesienny Rajd Harcerski. Tym razem celem podróży był Górecznik. Mali harcerze odwiedzili mini-zoo, wysłuchali bajki O Czerwonym Kapturku przy prawdziwej jego chatce oraz skorzystali z placu zabaw. Na koniec tradycyjnie śniadanko w plenerze, wspólne zdjęcie i powrót do szkoły.(ML)

  


Konkurs plastyczny „Niepodległa”.

 

23 października w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Niepodległa”. Prace na konkurs wykonało 8 uczniów z naszej szkoły. Laureatką konkursu została Ania Kuberka zdobywając I miejsce. Gratulacje Aniusia.(ML)

   


Święto Edukacji Narodowej

 

Święto Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie przebiegło w radosnym nastroju. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali występ artystyczny. Odegrali charakterystyczne dla szkolnego życia scenki. Całość okraszono dużą dawką humoru, muzyki i niesamowitej gry aktorskiej. Było dużo śmiechu i zabawy. Wszystkim, którzy obchodzili święto rozdano kwiaty. Podczas spotkania głos zabrała również Pani Dyrektor Elżbieta Kwiatek, która życzyła nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów i zadowolenia w dalszej pracy.(ML)

     


„ Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa"

 

„ Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa"projekt realizowany jest w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie od 1 września 2018r. do 30 listopada 2018 roku przez Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość ” przy wsparciu finansowym pochodzącym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W projekcie bierze udział 50 podopiecznych Stowarzyszenia- podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie.

Celem projektu jest prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w szerokim kontekście, biorąc pod uwagę wspomaganie rozwoju człowieka, jego możliwości ruchowych, stanu emocjonalnego i kontaktów społecznych.

Powyższy cel jest realizowany podczas:

- zajęć z kinezjologii rozwojowej prof. V.Vojty dla dzieci z zaburzeniami ruchu,

- zajęć ruchowych w wodzie,

- zajęć z hipoterapii,

- zajęć z Integracji Sensorycznej,

- zajęć metodą Alfreda Tomatisa,

- zajęć metodą EEG Biofeedback,

-zajęć z grafomotoryki . (ML)


Żegnaj lato na rok...

 

26 września 2018 roku udaliśmy się na wycieczkę do gołuchowskiego lasu aby pożegnać wyjątkowo długie tego roku lato. Impreza odbyła się w wigwamie dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego Nr 19 „ŻUBR” w Gołuchowie. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek z ogniska wybraliśmy się na spacer. Odwiedziliśmy zagrodę żubrów i koników, szukaliśmy darów jesieni i podziwialiśmy uroki lasu. Po powrocie czekał na nas słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców naszego kolegi Marcina. Następnie tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek , graliśmy w piłkę i cieszyliśmy się słońcem, którego było pod dostatkiem. Serdecznie dziękujemy Pleszewskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” za pomoc finansową w organizacji wyjazdu.(ML)


MSZA ŚW.

 

Dn.19 września nasza szkoła uczestniczyła w Mszy Świętej prosząc o Boże błogosławieństwo w nauce i pracy na nowy rok szkolny2018/2019.Uroczystość celebrował nowy ks. proboszcz Krzysztof Guziołek ,a oprawę liturgiczną przygotowali nasi uczniowie. (ML)

    


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

3 września 2018 roku o godz. 9:00 w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Wszyscy opaleni, z uśmiechem na twarzy, wypoczęci i gotowi do nauki. Podczas części artystycznej witającej nowy rok szkolny nie zabrakło słów o 79-rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor Elżbieta Kwiatek powitała wszystkich gorąco a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, wspaniałych przygód i radosnych chwil spędzonych w szkole.(ML)