Turniej Piłkarski

 

07.11.2018r. odbył się jak co roku w Ostrowie Wlkp. XIV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej. Udział w turnieju wzięła również reprezentacja naszej szkoły. Drużyna w składzie: Marcelina Kaczmarek Sebastian Strzykała Miłosz Michalak Kamil Grzelarczyk Miłosz Podoba Maciej Dajczak Piotr Stodolny okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkich rywali, odpowiednio: Borzęciczki 3-1, Ostrów Wlkp. 3-1, Ostrzeszów 6-0 i Jarocin 1-0. Puchar po raz pierwszy w historii turnieju pojechał do Pleszewa.

 


Święto Niepodległości

 

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" . 9 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili to ważne wydarzenie uroczystą akademią . Przypomnieli wszystkim zgromadzonym, że to dzięki naszym przodkom mamy dziś WOLNĄ POLSKĘ.(ML)

    


Harcerskie podchody w obronie przyrody 2018

 

W dniu 25 października 2018 roku harcerze z 18 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie wzięli udział w warsztatach: „Harcerskie Podchody w obronie przyrody” Organizatorem warsztatów był Zespół Szkół Specjalnych z Ostrowa Wlkp oraz ZHP Referat Nieprzetartego Szlaku. Warsztaty przeprowadzone zostały na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka. Harcerze otoczeni pięknem jesiennego lasu uczyli się rozpoznawania gatunków drzew, poznali zwierzęta żyjące w polskich lasach i jeziorach. Podsumowanie imprezy i poczęstunek odbył się w Stanicy Harcerskiej ZHP„Leśna Polana”.(ML)

 


„ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej”

 

22 października 2018 r. w naszej szkole rozpoczęto działania związane z realizacją projektu edukacyjnego w zakresie promocji wartości patriotycznych pn. „ Młodzi patrioci śpiewają dla niepodległej”. W ramach projektu uczniowie przygotowują plakaty, wysyłają kartki pocztowe, przygotowują wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Projekt zakończymy 14 listopada 2018r. w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie uroczystym apelem przygotowanym dla jego mieszkańców oraz wspólnym śpiewanie pieśni patriotycznych.(ML)

  


„ Jesienny Rajd Harcerski”

 

W poniedziałek 22.10.2018r. harcerze z 18 DH Nieprzetartego Szlaku udali się jak co roku na Jesienny Rajd Harcerski. Tym razem celem podróży był Górecznik. Mali harcerze odwiedzili mini-zoo, wysłuchali bajki O Czerwonym Kapturku przy prawdziwej jego chatce oraz skorzystali z placu zabaw. Na koniec tradycyjnie śniadanko w plenerze, wspólne zdjęcie i powrót do szkoły.

  


Konkurs plastyczny „Niepodległa”.

 

23 października w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Niepodległa”. Prace na konkurs wykonało 8 uczniów z naszej szkoły. Laureatką konkursu została Ania Kuberka zdobywając I miejsce. Gratulacje Aniusia.(ML)

   


Święto Edukacji Narodowej

 

Święto Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie przebiegło w radosnym nastroju. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali występ artystyczny. Odegrali charakterystyczne dla szkolnego życia scenki. Całość okraszono dużą dawką humoru, muzyki i niesamowitej gry aktorskiej. Było dużo śmiechu i zabawy. Wszystkim, którzy obchodzili święto rozdano kwiaty. Podczas spotkania głos zabrała również Pani Dyrektor Elżbieta Kwiatek, która życzyła nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów i zadowolenia w dalszej pracy.(ML)

     


„ Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa"

 

„ Zdrowie ważna sprawa, korzystaj z tego prawa"projekt realizowany jest w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie od 1 września 2018r. do 30 listopada 2018 roku przez Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość ” przy wsparciu finansowym pochodzącym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W projekcie bierze udział 50 podopiecznych Stowarzyszenia- podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie.

Celem projektu jest prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w szerokim kontekście, biorąc pod uwagę wspomaganie rozwoju człowieka, jego możliwości ruchowych, stanu emocjonalnego i kontaktów społecznych.

Powyższy cel jest realizowany podczas:

- zajęć z kinezjologii rozwojowej prof. V.Vojty dla dzieci z zaburzeniami ruchu,

- zajęć ruchowych w wodzie,

- zajęć z hipoterapii,

- zajęć z Integracji Sensorycznej,

- zajęć metodą Alfreda Tomatisa,

- zajęć metodą EEG Biofeedback,

-zajęć z grafomotoryki .


Żegnaj lato na rok...

 

26 września 2018 roku udaliśmy się na wycieczkę do gołuchowskiego lasu aby pożegnać wyjątkowo długie tego roku lato. Impreza odbyła się w wigwamie dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego Nr 19 „ŻUBR” w Gołuchowie. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek z ogniska wybraliśmy się na spacer. Odwiedziliśmy zagrodę żubrów i koników, szukaliśmy darów jesieni i podziwialiśmy uroki lasu. Po powrocie czekał na nas słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców naszego kolegi Marcina. Następnie tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek , graliśmy w piłkę i cieszyliśmy się słońcem, którego było pod dostatkiem. Serdecznie dziękujemy Pleszewskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” za pomoc finansową w organizacji wyjazdu.(ML)


MSZA ŚW.

 

Dn.19 września nasza szkoła uczestniczyła w Mszy Świętej prosząc o Boże błogosławieństwo w nauce i pracy na nowy rok szkolny2018/2019.Uroczystość celebrował nowy ks. proboszcz Krzysztof Guziołek ,a oprawę liturgiczną przygotowali nasi uczniowie. (ML)

    


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

3 września 2018 roku o godz. 9:00 w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Wszyscy opaleni, z uśmiechem na twarzy, wypoczęci i gotowi do nauki. Podczas części artystycznej witającej nowy rok szkolny nie zabrakło słów o 79-rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor Elżbieta Kwiatek powitała wszystkich gorąco a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, wspaniałych przygód i radosnych chwil spędzonych w szkole.(ML)